Paslaugos

Dantų balinimas

Žmonės, norintys turėti sveikai atrodančią ir estetišką šypseną, vis dažniau renkasi balinimo procedūrą. Dantų balinimas – tai estetinė procedūra, kurios metu pakitusi emalio spalva yra išbalinama specialiomis priemonėmis. Šiuolaikinėje odontologijoje galima rinktis iš kelių balinimo metodų. Tad toliau pasidalinsime naudingomis „Ozo klinikos“ specialistų įžvalgomis apie šią procedūrą ir aptarsime kelias galimas balinimo alternatyvas.

Efektyviausi dantų balinimo būdai

Tiek natūralūs senėjimo procesai, tiek tam tikrų produktų vartojimas gali daryti įtaką dantų spalvos pokyčiams. Dėl šių veiksnių dantų paviršiuje kaupiasi dėmės, todėl dantys praranda savo natūralų ryškumą. Žinoma, šiuolaikinės tobulėjančios technologijos leidžia sugražinti dantims natūralų baltumą. Nuo profesionalių procedūrų kabinete iki namuose naudojamų priemonių. Žemiau aptariami populiariausi balinimo metodai.

Kabinetinis dantų balinimas

Ofisinis dantų balinimas lazeriu atliekamas profesionalų odontologijos įstaigose. Šios procedūros metu dantenos padengiamos specialia apsaugine medžiaga, o dantys – geliu, kuris aktyvinimas diodine šviesa. Ši šviesa pasiekia net giliausius danties sluoksnius ir taip juos balina. Rezultatas po kabinetinio balinimo matomas iš karto po pirmos procedūros. Žinoma, kiekvienas pacientas yra unikalus, todėl rezultatas gali skirtis.

Kaip ir prieš bet kokią kitą odontologinę procedūrą, taip ir prieš dantų balinimą būtina konsultacija su profesionaliu odontologu. Specialistas, įvertinęs keliamus lūkesčius ir spalvos pakitimus, galės parinkti efektyviausią balinimo metodą. Siekiant efektyvesnio rezultato, prieš balinimo procedūrą taip pat rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną.

Dantų balinimas kapomis

Balinimas kapomis – puikus pasirinkimas, norint balinti dantis savarankiškai namuose. Žinoma, prieš balinimą kapomis taip pat svarbu apsilankyti gydytojo odontologo kabinete. Odontologas vizito metu patikrins dantis ir nustatys, ar pacientas gali balinti dantis kapomis. Balinimas kapomis efektyviausias tiems pacientams, kurių dantys yra sveiki ir neturi plombų ar vainikėlių.

Vizito metu nuimamas dantų antspaudas ir pagal jį pagaminama individuali balinimo kapa. Specialistas apmokys pacientą, kaip taisyklingai naudotis kapa, kiek balinamojo gelio naudoti vienai procedūrai ir patars kiek laiko laikyti kapas ant dantų.

Įprastai, pirmą kartą balinant dantis kapomis, rekomenduojama šias laikyti apie 2 savaites kasdien po 1–2 valandas. Balinimo rezultatus galima pamatyti jau po 2 savaičių. Balinimas kapomis yra itin saugus balinimo būdas, siekiant pašviesinti dantis. Balinimo kapą kartais rekomenduojama naudoti ir po kabinetinio balinimo procedūros rezultatams palaikyti.

Esminis skirtumas tarp balinimo procedūros kabinete ir namuose – balinimo trukmė. Pasirinkus balinimą kapomis, dantų balinimo kaina tampa prieinamesnė, tačiau procedūros trukmė yra ilgesnė. Tad jeigu norite balinimo rezultatus išvysti greičiau, patariama rinktis kabinetinį balinimą pas profesionalą. Visgi, prieš bet kokią procedūrą pasitarkite su profesionalu.

 

Rekomendacijos prieš dantų balinimą

Specialaus pasiruošimo procedūrai nėra, tačiau kaip ir minėjome anksčiau, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Šiuo atveju lazeris pasieks visus tarpdančius, todėl dantys bus pašviesinti tolygiai. Aišku, po burnos higienos patariame vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo. Dėl to geriausia balinimą atlikti per artimiausias kelias dienas po higienos atlikimo.

 

Rekomendacijos po dantų balinimo

Po balinimo procedūros gali atsirasti dantenų jautrumas, tačiau tai visiškai normali organizmo reakcija, kuri po kurio laiko praeina. Visgi, jeigu dantys jautrūs, galima naudoti specialų kremą, mažinantį jautrumą. Norint džiaugtis ilgalaikiu rezultatu, po procedūros odontologai rekomenduoja:

  • naudoti specialią pastą;
  • vengti vartoti kavos, balto ar raudono vyno ir sulčių;
  • nevartoti spalvotų padažų ir šokolado;
  • vengti rūkymo;
  • nenaudoti spalvotos dantų pastos.

Kaip ir po burnos higienos, taip ir po dantų balinimo procedūros patariama vengti dažančių maisto produktų vartojimo. Šiuo atveju, rekomenduojama dažančių produktų vengti net 2 savaites. Taip pat patariama vengti rūkymo, nes dantys gali patamsėti, todėl rezultatas nebus toks efektyvus, kokį norisi išvysti.

Praėjus 2 savaitėms po pirmojo vizito, reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą kontroliniam vizitui. Balinimo efektui palaikyti rekomenduojama naudoti balinančią pastą pagal specialisto paskyrimą. Be to, svarbu paminėti, kad balinimas gali būti atliekamas ne dažniau kaip kartą per metus.

 

Dantų balinimo kaina – nuo ko ji priklauso?

Individualios apžiūros metu su odontologu aptariama dantų būklė, procedūros eiga bei kaina. Kalbant apie šią, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad profesionalus dantų balinimas kaina gali skirtis kiekvieno paciento atžvilgiu, priklausomai nuo individualios situacijos.

Pavyzdžiui, dantų balinimas kapomis namuose kainuoja mažiau nei kabinetinė procedūra. Tereikia įsigyti reikiamas priemones ir kurį laiką reguliariai dėvėti kapas su specialiu geliu. Visgi, norint efektyvesnio rezultato, rekomenduojama rinktis profesionalų balinimą odontologijos klinikoje. Nors šios procedūros kaina didesnė, tačiau rezultatai matomi po pirmo apsilankymo.

Norite estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos, todėl sudomino profesionalus dantų balinimas Vilniuje? O gal trūksta informacijos ir norite pasikonsultuoti su specialistais? Bet kuriuo atveju, susisiekite su mumis Jums patogiausiu būdu – telefonu, el. paštu ar užsukę į odontologijos kliniką Vilniuje. Mūsų „Ozo klinika“ profesionalų komanda pasiruošusi atsakyti į visus rūpimus klausimus bei pasiūlyti geriausią balinimo būdą, pritaikytą pagal individualų atvejį.

 

DUK

1. Dėl kokių priežasčių keičiasi dantų spalva?

Dantys tamsėja dėl įvairių priežasčių. Vienos iš pagrindinių – amžius, kavos, arbatos, saldžių gaiviųjų gėrimų, tabako, vyno vartojimas, uždegimai, per gausus fluoridų kiekis, nesėkmingo dantų gydymo pasekmės. Be to, dantys tamsėti gali ir po traumų, drastiškų dietų, geležies preparatų ir ilgalaikio burnos skalavimo skysčių, kurių sudėtyje yra dažančių medžiagų, vartojimo. Norint efektyviai išbalinti dantis labai svarbu nustatyti tikslią pakitusios dantų spalvos priežastį.

2. Ar balinimas nekenkia dantims?

Sklando daugybė mitų apie kabinetinio balinimo ar balinimo namuose žalą. Iš tiesų, atliekamas pagal visas taisykles ir nurodymus, kabinetinis balinimas yra saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Svarbiausia kreiptis į profesionalią odontologijos įstaigą, kurioje dirbantys specialistai suteiks aukščiausio lygio paslaugas.

3. Kiek laiko išlieka balinimo procedūros rezultatai?

Dažniausiai procedūros rezultatai išlieka iki 1 metų, jeigu dantimis rūpinamasi tinkamai. Norint, kad balinimo rezultatai išliktų kuo ilgiau, svarbu po procedūros pasikeisti dantų šepetėlį, naudoti mažo abrazyvumo pastą ir reguliariai atlikti burnos higieną, ne rečiau kas 6 mėnesius. Praėjus metams, dantys bus šviesesni nei buvo prieš procedūrą.

4. Kiek laiko trunka kabinetinis dantų balinimas?

Paprastai procedūra trunka 60–90 minučių. Aišku, trukmė priklauso nuo esamo ir norimo dantų atspalvio. Turint gana gelsvus dantis ir norint baltesnio atspalvio, procedūra trūks ilgiau.

5. Ką valgyti po dantų balinimo?

Norint džiaugtis efektyviai procedūros rezultatais, svarbu laikytis visų odontologo rekomendacijų. 2 savaites po dantų balinimo negalima naudoti dažančių maisto produktų, pavyzdžiui, burokėlių, šviežiai spaustų sulčių. Taip pat patariama vengti rūkymo ir kavos vartojimo.

6. Kada negalima balinti dantų?

Negalima balinti dantų, kurie yra pažeisti ėduonies ar emalis yra nusidėvėjęs. Taip pat procedūra nėra atliekama sergant dantenų uždegimu, periodontitu ir kitomis burnos ertmės ligomis. Procedūros nerekomenduojama atlikti nėštumo metu, žindymo laikotarpiu, vaikams ir paaugliams iki 18 metų bei asmenims, turintiems itin jautrius dantis, kurių emalis yra suplonėjęs, sutrūkinėjęs ar nusidėvėjęs.

Be to, pacientui, turinčiam endodontiškai gydytą dantį, reikalingas vidinis danties balinimas. Negyvas dantis patamsėja ne iš išorės, bet ir vidaus, todėl išorinis balinimas bus neveiksmingas. Negyvo danties balinimas atliekamas į specialiai paruoštą ertmę įdedant balinamosios medžiagos ir uždedant laikiną užpildą. Kartais gali prireikti net kelių balinimo seansų, kol pasiekiamas norimas rezultatas.

7. Ar yra kitos alternatyvos, kaip balinti dantis namuose?

Taip, balintis dantis namuose galima ne tik kapomis, bet ir kitomis balinimo priemonėmis, pavyzdžiui, geliniais pieštukais ir juostelėmis. Pieštukuose yra gelis, kurio sudėtyje yra karbamido peroksidas, balinantis dantis. Šis gelis tepamas ant danties paviršiaus 2 kartus per dieną ir naudojamas 14 dienų.

Juostelėse yra vandeninio peroksido gelio ir jos yra itin plonos bei skaidrios. Balinimo juosteles taip pat reikia dėti ant dantų paviršiaus 2 kartus per dieną ir laikyti po 30 minučių. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant balinti dantis, patariama pasitarti su profesionaliu odontologu. Jis individualiai įvertins burnos ertmės būklę ir atsakys, kuo balinti dantis galima, o ko rekomenduojama vengti.

8. Kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad jie negelstų?

Siekiant sveikos ir dailios šypsenos, svarbu tinkama rūpintis burnos ertme. Tinkama burnos ertmės priežiūra leis išvengti įvairių ligų, todėl išvengsite ilgų ir dažnų vizitų odontologijos klinikoje. Be to, norėdami balinti dantis, galėsite tą daryti iš karto. Tad namuose patariama naudoti:

  • minkštą šepetėlį;
  • mažo abrazyvumo pastą;
  • tarpdančių siūlą arba irigatorių;
  • liežuvio valiklį;
  • burnos skalavimo skystį.

Balinimo pasta turėtų būti bespalvė, ją naudoti patariama ne tik po balinimo procedūros, bet ir kiekvieną dieną. Tam, kad būtų išsaugotas emalio sluoksnis, svarbu naudoti minkštą šepetėlį ir juo dantis valyti švelniais judesiais. Šepetėlį patariama keisti reguliariai, kas 3 mėnesius. Be to, siekiant išvengti sukietėjusių maisto apnašų, svarbu valyti tarpdančius. Tam galima naudoti tiek tarpdančių siūlą, tiek irigatorių. Šis veikia it stipri vandens srovė, todėl gali pasiekti šepetėliui sunkiai prieinamas vietas.

Kadangi bakterijos kaupiasi ir ant liežuvio, patariama naudoti liežuvio valiklį. Tereikia tiesia linija, švelniai nuo liežuvio šaknies iki galiuko kelis kartus perbraukti per liežuvį. Tą rekomenduojama daryti po burnos ertmės valymo. Ir, galiausiai, geresnei burnos būklei naudokite burnos skalavimo skystį. Norėdami, kad skalavimo skystis neturėtų įtakos dantų spalvai, rinkitės skystį, kuriame nebūtų įvairių dažiklių.