Paslaugos

Dantų kanalų gydymas (endodontinis gydymas)

Kanalų gydymas mikroskopu – moderni ir efektyvi procedūra, leidžianti išspręsti dėl įvairių priežasčių atsiradusį danties minkšto darinio (pulpos) uždegimą, vadinamą pulpitu. Dažnai jis pasireiškia stipriu skausmu, kurio nepavyksta numalšinti net vaistais. Tačiau esant lėtiniam uždegimui skausmo gali ir nesijausti. Bet kuriuo atveju svarbu nedelsti ir kuo greičiau išspręsti iškilusią problemą. Saugus ir efektyvus būdas tai padaryti yra danties kanalo gydymas, kitaip vadinamas endodontinis gydymas. Endodontija – iš graikų kalbos kilęs žodis, reiškiantis mokslą apie danties „vidų“. Kreipkitės į „Ozo“ klinikos odontologus ir sulaukite profesionalios pagalbos!

 

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

Infekcija, pasak „Ozo“ klinikos specialistų, yra pagrindinė ir dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl reikalingas endodontinis gydymas. Jis atsiranda dėl karieso (ėduonies): karioziniuose audiniuose esančios bakterijos pasiekia danties kanaluose esančią pulpą (mažą kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginį po danties emaliu ir dentinu) ir taip prasideda ūmus uždegimas – pulpitas (daugiau apie jį galite sužinoti spustelėję ant pateiktos nuorodos). Dažnai taip nutinka dėl prastų individualios higienos įpročių ar senų plombų pralaidumo.

Pirmieji infekcijos ar uždegimo pažeistos pulpos požymiai – ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas ir ploto, kurį apėmė uždegimas ar infekcija, jautrumas.

Dantų šaknų kanalų gydymas gali būti reikalingas ir po traumų, kurių pasekmė – lūžę ar skilę dantys. Dantų trauma dažnai būna apgaulinga, nes gali būti ne aiškiai matoma, o lėtinio uždegimo forma, dėl kurios pacientas savo dantų pakitimus gali pastebėti tik po kurio laiko. Dantys pradeda tamsėti arba atsiranda nemalonūs pojūčiai.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas yra sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Kartais atliekamas ir dantų kanalų pergydymas.

 

Kokius pojūčius gali sukelti dantų kanalų pažeidimas?

Indikatoriai, kad Jums reikalingas dantų kanalų gydymas, gali skirtis, priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio. Esant tokiai problemai, gali būti juntamas:

  • padidėjęs dantų jautrumas šalčiui;
  • nelokalus, sunkiai nurodomas danties skausmas;
  • maudimas arba aštrus priepuolinis, iradijuojantis skausmas;
  • skausmingas kramtymas.

Dantų šaknų kanalų gydymas, atliekamas naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Tai leidžia užtikrinti, kad išgydytas arba pergydytas (dėl anksčiau atlikto nekokybiško gydymo) dantis tinkamai atliks savo funkciją visą likusį gyvenimą. Žinoma, rekomenduojame endodontiškai gydytus dantis profilaktiškai tikrinti atvykus apžiūrai į odontologijos kliniką.

Raginame pajutus nemalonius pojūčius burnoje ar skausmą ilgai nelaukti ir kreiptis į dantų priežiūros specialistus. „Ozo“ klinikoje jūsų dantys bus nuodugniai ištirti ir problema surasta efektyviai, greitai dėl tyrimų metu naudojamų pažangių technologijų.

Kanalų gydymas mikroskopu

Dantų šaknų kanalų gydymas yra efektyviausias, kai jo metu naudojamas mikroskopas. Mikroskopinis gydymas taikomas todėl, kad danties vidinė sandara yra iš ištisos kanalų sistemos, kurią svarbu tinkamai dezinfekuoti. Tokioje sudėtingoje danties vidinėje sandaroje mikroskopas padeda labai tiksliai atskirti bei pašalinti pažeistus, nereikalingus danties audinius ir atverti visus kanalus.

Tokiu būdu visa kanalų sistema yra dezinfekuojama, todėl endodontinis gydymas atliekamas kokybiškai. Išplovus kanalus šie hermetizuojami tam skirta plombine medžiaga, o dantis restauruojamas šaknies kanalų sistemą nuo pasikartojančios infekcijos saugančiomis medžiagomis.

 

Gydymo eiga

Edodontinis gydymas pradedamas palaipsniui. Visų pirma padaromos dantų šaknų rentgeno nuotraukos. Tuomet šaknies kanalai išvalomi, išdezinfekuojami, o po to hermetiškai užplombuojami. Jei pacientas pageidauja, procedūros metu gali būti taikomas nuskausminimas. Dažniausiai dantų kanalų gydymas atliekamas kelių vizitų pas endodontologą metu. Tai ilgaamžis problemos sprendimas – tokios procedūros rezultatai gali išlikti visą gyvenimą.

 

Kokias komplikacijas gali sukelti negydomi šaknų kanalai?

Jeigu dantų kanalų gydymas nepradedamas laiku ar dantys visai negydomi, šaknų kanalai gali sukelti rimtų komplikacijų. Pavyzdžiui, susiformavus uždegiminiam židiniui apie infekuotą dantį, pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Nesprendžiant tokios problemos, danties nervo uždegimas ar infekcija gali sukelti ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Kartais tai būna ir dantų netekimo priežastis. Todėl imtis atitinkamų priemonių tiesiog būtina. Modernus ir efektyvus danties kanalų gydymas mikroskopu gali leisti ir vėl džiaugtis sveika šypsena.

 

Kodėl kartais reikalingas dantų kanalų pergydymas?

Pacientams gali būti atliekamas ir dantų kanalų pergydymas. Net ir idealiai atliktas endodontinis gydymas neužtikrina, kad mikroorganizmai kanaluose nesidaugins ir nesukels nemalonių simptomų. Dėl infekcijos ar uždegimo gali kamuoti bloga savijauta, atsirasti danties skausmas, jautrumas, susiformuoti pūlinys, ištinti veidas. Taip pat apie infekuotas dantų šaknis gali pradėti nykti žandikaulio kaulas.

Tokiu atveju, net jeigu prieš tai ir buvo atliktas danties kanalo gydymas, reikalingas pergydymas. Procedūros metu atliekamas pakartotinis danties šaknų kanalų valymas, pašalinant senąjį jų užpildą. Naujausios technologijos padeda pasiekti itin sėkmingų antrinio gydymo rezultatų. Apsilankykite „Ozo“ klinikoje – padėsime išsaugoti Jūsų natūralius dantis!

 

DUK

1. Kokie yra danties kanalo uždegimo simptomai ir požymiai?

Danties kanalo uždegimui būdingi tokie požymiai ir simptomai:

  • be priežasties atsirandantis danties skausmas (aštrus arba pulsuojantis);
  • jautrumas saldiems, karštiems ar šaltiems maisto produktams ir gėrimams;
  • skausmo priepuoliai (iš pradžių jie būna trumpi, vėliau skausmo priepuoliai ilgėja, o beskausmės pertraukos trumpėja);
  • tamsios dėmės ant danties emalio;
  • tuščia danties alveolė;
  • nemalonus burnos kvapas.

Negydomas uždegimas gali sukelti karščiavimą, limfmazgių padidėjimą, taip pat veido patinimą. Siekiant to išvengti, būtina laiku kreiptis į odontologus, kurie padėtų išspręsti Jus kamuojančią problemą.

2. Kiek kanalų turi dantis?

Įprastai kiekvienas dantis turi nuo 1 iki 3 šaknų, nors kai kurie jų gali turėti ir 4. Kuo didesnis dantis ir kuo didesnę sukandimo jėgą jis turi išlaikyti, tuo daugiau šaknų jam reikia, kad galėtų tvirtai išsilaikyti vietoje. Kiekviena atskira šaknis dažniausiai turi 1 arba 2 kanalus (kai kurių dantų šaknys, pavyzdžiui, viršutinių ir apatinių krūminių, turi 3, 4 ar net daugiau kanalų). Todėl norint tinkamai išvalyti ir užpildyti vieną dantį gali prireikti iki keleto valandų. Svarbu, kad tai būtų atliekama itin kruopščiai, nes likus bet kokiam infekcijos pėdsakui ar tinkamai neužpildžius kanalo, išauga komplikacijų rizika.

3. Kiek kainuoja danties kanalo gydymas?

Tai priklauso nuo pažeistų šaknies kanalų skaičiaus, būklės sudėtingumo. Tai, kokia bus danties kanalo gydymo kaina, gali pasakyti Jūsų atvejį įvertinęs odontologas.

4. Kas yra negyvas dantis?

Ilgai negydant uždegimo, danties nervas nekrozuoja. Tokiu atveju dantis yra nebemaitinamas ir tampa nejautrus. Jo viduje lieka bakterijomis ir mikroorganizmais infekuota masė. Negyvas dantis yra patamsėjęs, pilkšvos spalvos. Dažnai jame galima justi arba matyti skylutę, taip pat danties vainikinės dalies irimą, sienelių lūžinėjimą.

5. Kiek laiko skauda dantį po kanalų valymo?

Po pilnai atlikto endodontinio gydymo danties paprastai neturėtų skaudėti, nors kelias dienas jis gali būti jautrus. Norint sumažinti diskomfortą, galima vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip paracetamolis arba ibuprofenas. Šiems nepadedant, reikėtų kreiptis į odontologą.